Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela Zwykła – 14 VII 2019 r.

1. Dziś z racji 14 dnia miesiąca po każdej Mszy św. można uczcić relikwie św. Maksymiliana Kolbe. Uroczystość odpustowa ku czci naszego Patrona będziemy obchodzić w Niedzielę, 11 sierpnia 2019 r.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

• we wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

• w czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

• w sobotę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najlepsze życzenia.

3. W przyszłą Niedzielę ofiary na tacę i do kopert składamy na potrzeby naszego Kościoła i Parafii.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

5. Trwają wakacje. Udającym się na odpoczynek i urlop życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i całego tygodnia.

6. Czasem zatrzymujemy się, zadając sobie pytania, kim jest Bóg, jaki jest sens naszego życia i istnienia świata. Zagłębiamy się w filozoficzne dywagacje i w końcu dochodzimy do wniosku, że czujemy się w tym wszystkim zagubieni. Tymczasem mamy być ufni wobec Boga jak dzieci wobec ojca. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela Zwykła – 7 VII 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli;

• w czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

• w piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

• w sobotę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najlepsze życzenia.


3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.


4. W środę, 10 lipca 2019 r. firma Green Office Ecologic wraz ze wsparciem Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi i pomocy misjom odbierze elektrośmieci (zużyty sprzęt elektroniczny i AGD). Należy je przywieść na środkowy parking przy Kościele do godz. 12.00.


5. Bóg zapłać:

- za ofiary do puszek w ostatnią Niedzielę na pomoc finansową dla Wspólnoty Arka: 1325 zł.

- za wsparcie Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” w miniona Niedzielę, zebrano 253 podpisy, zostały wysłane w bezpiecznej kopercie do Organizatorów. Dziękuję Domowemu Kościołowi za zorganizowanie zbiórki.


6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.


7. Trwają wakacje. Udającym się na odpoczynek i urlop życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i całego tygodnia.


8. Chrześcijanin, wzorem Apostołów, jest powołany do głoszenia Dobrej Nowiny. Każdy może to robić w najprostszy z możliwych sposobów; świadectwem własnego życia. I chociaż może nas spotkać w związku z tym uznanie i podziw, to jednak częściej napotkamy trudności, brak zrozumienia i odrzucenie. I tak jak uznanie ze strony ludzi nie może być naszym celem, podobnie odrzucenie z ich strony nie może być dla nas powodem zniechęcenia. Jezus wskazuje na ostateczny cel naszych działań: Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie. Możemy zostać odrzuceni, wykpieni i opuszczeni przez ludzi, ale nigdy przez Chrystusa.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła – 30 VI 2019 r.

1. Dziś ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe z procesją o godz. 15.30. Miesiąc lipiec jest miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę – święto św. Tomasza, apostoła;

• w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie;

• w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom najlepsze życzenia.

3. W tym tygodniu I-y czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.00. W piątek adoracja wynagradzająca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, w sobotę Różaniec i wzmianka od godz. 6.15.

4. Dziś, jak co roku, przed kościołem ofiarami do puszek można wesprzeć Wspólnotę Arka. Fundusze przeznaczone są na działalność i zorganizowanie wakacji z Bogiem dla ludzi poruszających się z pomocą wózka inwalidzkiego. Bóg zapłać.

5. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” organizuje w całej Polsce akcję zbierania podpisów dla poparcia projektu ustawy chroniących dzieci przed deprawacją. Przed kościołem można poprzeć to dzieło: potrzeba wpisać się na listę podając: imię i nazwisko, adres i pesel. Dziękuję Domowemu Kościołowi za organizację.

6. Przypominam, że od jutra w naszym kościele wakacyjny porządek Mszy Św., wciągu tygodnia tylko jedna Msza św.: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 18.00. We wtorki i czwartki rano o godz. 6.45. W soboty i I-e piątki Msza św. rano i wieczorem. Msze święte w niedziele nie ulegają zmianie o 7, 9, 11, i 16.00. Również kancelaria parafialna będzie czynna w wakacje tylko w poniedziałki popołudniu i w soboty rano.

7. Bóg zapłać:

- za ofiary na sprzątanie w miesiącu czerwcu;

- wszystkim za czynne zaangażowanie w Oktawę Bożego Ciała.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

9. Rozpoczęły się wakacje. Udającym się na odpoczynek i urlop życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i całego tygodnia.

10. Bóg Ojciec, powołując nas do życia, zaopatrzył nas w przeróżne talenty. Przygotował dla każdego człowieka jedyną i niepowtarzalną drogę; jeśli nią pójdziemy, odnajdziemy satysfakcję i szczęście. Bóg jednak nie narzuca nam swego planu. Kieruje do nas zaproszenie i cierpliwie czeka na naszą odpowiedź. Sam jest wierny i oczekuje wierności także od nas. Obyśmy decyzję pójścia za Nim potraktowali na serio, jako zobowiązanie na całe życie. Nie oglądajmy się w życiu wstecz, ale kroczmy odważnie drogą przygotowaną przez Pana.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła – 23 VI 2019 r.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje; dziś o godz. 15.30, a w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zakończenie Oktawy i poświecenie wianków w czwartek, choć procesja będzie również w piątek.

2. Dziś Dzień Ojca – otaczamy ich nasza modlitwą. Dziś także 56 rocznica święceń kapłańskich Ks. Kanonika Aleksandra.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

• w piątek – Uroczystość NSPJ, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

• w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła i wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00;

Wszystkim solenizantom i jubilatom najlepsze życzenia.

4. Trwa miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i Nabożeństw Czerwcowych. Ostatnie nabożeństwo z procesją w przyszłą Niedzielę o godz. 15.30.

5. W przyszłą Niedzielę, jak co roku, przed kościołem ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Wspólnotę Arka. Fundusze przeznaczone są na działalność i zorganizowanie wakacji z Bogiem dla ludzi poruszających się z pomocą wózka inwalidzkiego. Dokładniejsze informacje w gablocie.

6. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii” organizuje w całej Polsce akcję zbierania podpisów dla poparcia projektu ustawy chroniących dzieci przed deprawacją. Szczegóły są w gablocie. Za tydzień przed kościołem będzie można wesprzeć to dzieło: potrzeba wpisać się na listę podając: imię i nazwisko, adres i pesel.

7. Bóg zapłać:

- za ofiary do kopert i na tacę przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła i parafii: 5903 zł.

- wszystkim za wspólne świętowanie Bożego Ciała: przygotowującym ołtarze i trasę procesji, naszym Strażakom i Policji, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, lektorom i ministrantom, dzieciom I-o Komunijnym i młodzieży Bierzmowanej, niosącym feretrony i chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty i dzwoniącym chłopcom.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

9. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. Pytając: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, Jezus nie oczekuje dziś od nas formułek, ale refleksji, na ile rzeczywiście On jest dla nas ważny. Czy moja więź z Nim jest na tyle mocna, że potrafię nad Nim zapłakać jak nad własnym dzieckiem, zatęsknić za Nim całym sobą? Czy ze względu na Niego potrafię pozbyć się uprzedzeń wobec drugiego człowieka, wierząc, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami? Eucharystia, którą rozpoczynamy, daje nam kolejną szansę przejścia od teorii do doświadczenia, do wiary, do gotowości zaparcia się siebie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela Zwykła – 16 VI 2019 r. Uroczystość Trójcy Świętej

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Kościół oddaje cześć Jednemu Bogu w Trzech Osobach. W Imię Trójcy Świętej przyjęliśmy chrzest, w to Imię rozpoczynamy modlitwę i przyjmujemy błogosławieństwo. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

• piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. Trwa miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. i Nabożeństw Czerwcowych.

4. W środę – 18.06 na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszam uczniów, nauczycieli i rodziców ZPO w Rudniku. Będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci we wtorek od godz. 17.00, dla wszystkich przed Bożym Ciałem w środę od 17.00.

5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Dziękując Bogu za dar Eucharystii, wyznamy naszą wiarę i wypraszać będziemy błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Kościoła, parafii i rodzin. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.30 i 16.00. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00. Po niej pójdziemy w procesji ulicą Centralną w górę, przejdziemy na ul. Słoneczną w dół i ul. Centralną wrócimy do kościoła.

Proszę o przygotowanie ołtarzy w znanych miejscach, pomoc sąsiedzką, dekorację domów i trasy procesji. Zapraszam dzieci komunijne w strojach, młodzież, szczególnie bierzmowaną do niesienia feretronów i chorągwi, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia. Naszych Strażaków proszę o zabezpieczenie ruchu ulicznego. W Oktawie procesja po Mszy w. wieczornej, a Niedzielę o godz. 15.30.

6. W sobotę z racji 22 dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II.

7. Bóg zapłać:

- za ofiary do kopert i na tacę przeznaczone na potrzeby naszego Kościoła i parafii.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

9. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. „Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Wielbimy, i nic nadto, ponieważ przerasta nas Tajemnica Boga; wielbimy, ponieważ dotykamy jej zaledwie „opuszkiem” wiary; wielbimy, ponieważ przeczuwamy, że wciąż pozostajemy zanurzeni w miłości Trzech. Wielbimy pokornym umysłem, który bez Ducha Prawdy o tym największym cudzie nie byłby w stanie nic powiedzieć. Wielbimy sercem prostym, które nie będzie nawet próbować przelewać muszelką oceanu. Wielbimy z całym Kościołem tą najprostszą modlitwą: Chwała Ojcu, i Synowi, i Duchowi Świętemu”.

Więcej artykułów…