Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 15.04.2012 r.

PRAGNĘ, AŻEBY PIERWSZA NIEDZIELA PO WIELKANOCY BYŁA ŚWIĘTEM MIŁOSIERDZIA - powiedział Pan Jezus do siostry Faustyny.

Chciejmy wszyscy tworzyć pokolenie miłosiernych i miłosiernym czyńmy oblicze Kościoła trzeciego tysiąclecia.

 

Tysiące pielgrzymów z całego świata bierze udział w obchodach Święta Miłosierdzia w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Głównym punktem uroczystości jest msza święta którą odprawi ks. Kardynał Dziwisz o godz. 1000.

 

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej świątyni, związanych z remontem dolnej kaplicy, który jak Bóg pozwoli powinniśmy zakończyć w tym tygodniu. Czeka nas jeszcze uszczelnienie płyty wejściowej do kościoła. W najbliższym czasie planujemy też pomalować dach na plebani.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. obrazek Jezusa Miłosiernego z koronką do Bożego Miłosierdzia, oraz historia jedynego obrazu Miłosierdzia Bożego powstałego pod okiem św. Faustyny.