Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV Niedziela Zwykła. - 16.07.2017r.

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu.

W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

 

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ W NASZEJ PARAFII PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ TRADYCYJNIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW, SAMOCHODÓW I INNYCH POJAZDÓW.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

W czwartek – bł. Czesław. W sobotę – św. Maria Magdalena.

 

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - My chcemy Boga – te słowa prezydenta USA mogą się okazać ważniejsze od deklaracji dotyczących gazu i amerykańskich wojsk w Polsce.

 

Bóg zapłać za ofiary na tacę i w kopertach na potrzeby naszej świątyni.

 

Składam z serca płynące podziękowania dla fundatorów figury Matki Bożej i za zamontowanie jej przed wejściem do naszej świątyni. Niech Maryja wyjedna nam wszystkim potrzebne łaski a fundatorów szczególnie ma w swojej opiece.

16 i 17 września planujemy pielgrzymkę do Torunia oraz Lichenia. W Toruniu przewidziane jest zwiedzanie Sanktuarium N.M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II oraz pokłonienie się Matce Bożej Licheńskiej w nowej sukni, którą 15 sierpnia nałoży główny celebrans ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

 

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI.