Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.09.2017 r. XXII Niedziela Zwykła.

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU OD JUTRA CODZIENNIE RANO O GODZINIE 6.45 I WIECZOREM O 18.00.

W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Prośmy, więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

 

Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Msza św. dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły rozpocznie się o godzinie 8.00.

Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej przekazujemy własnym przykładem.

 

W piątek, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Na mszy świętej wieczornej szczególnie będziemy się modlić za wszystkie wspólnoty naszej parafii. W naszej polskiej tradycji znane jest, jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – Oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.  W sobotę wspominamy bł. Anielę Salawę.

 

Pani Sołtys przyjmuje podatki od jutrzejszego poniedziałku do 15 września w budynku Strażnicy w godzinach od 8.00. do 14.00.

Od 11 września tj. następnego poniedziałku będzie zorganizowany dowóz busem dzieci z ulicy Słonecznej, Centralnej i Dolnej do Szkoły Podstawowej w obydwie strony. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do Pani Sołtys lub o kontakt telefoniczny.

 

W przyszłą sobotę o godz. 10.00. zbiórka kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - Dlaczego trzeba i dlaczego warto być zawsze w niedzielę na Mszy Świętej?