OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2017r. 34 - Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić.

DZISIAJ PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ POPOŁUDNIOWĄ O 15.30. MODLITWY ZA NASZYCH ZMARŁYCH ORAZ SZCZEGÓLNIE UCZCIMY CHRYSTUSA KRÓLA I PANA NASZEGO - LITANIĄ DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSOWEGO, DLATEGO MSZA ŚWIĘTA O 16.00. BĘDZIE JUŻ BEZ KAZANIA.

STOWARZYSZENIE DIABELSKI KAMIEŃ INFORMUJE, ŻE W DNIU 6 GRUDNIA ŚWIĘTY MIKOLAJ BĘDZIE ODWIEDZAŁ DZIECI I ROZDAWAŁ PREZENTY. ZAPISY W PUNKCIE POCZTOWYM W STRAŻNICY DO 5 GRUDNIA.

W najbliższy czwartek, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, codziennie przed mszą świętą a w piątek od godziny 15.30. W piątek odwiedziny chorych naszej wspólnoty parafialnej od godz. 12.00. Zachęcamy też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek po wieczornej mszy świętej. W pierwszą sobotę miesiąca po rannej mszy świętej nasze osobiste intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

JUŻ DZISIAJ PRZYPOMINAMY, ŻE ZA DWA TYGODNIE 10 GRUDNIA BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ RENOWACJĘ MISJI PARAFIALNYCH – REKOLEKCJE POPROWADZI ZNANY NAM KARMELITA OJCIEC BENEDYKT – W ŚRODĘ 13 GRUDNIA ZAKOŃCZENIE MISJI I DZIEŃ SPOWIEDZI ADWENTOWEJ.

BÓG ZAPŁAĆ ZA ZŁOŻONE OFIARY W KOPERTACH I NA TACĘ NA POTRZEBY NASZEJ ŚWIĄTYNI.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W Gościu Niedzielnym m.in. Nie wstydź się wstydu - O tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny. Dlatego wstyd trzeba w sobie chronić, a nie niszczyć go.