OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła – 11 VIII 2019 r.

1. Radujemy dzisiaj z Uroczystości Odpustowej naszej Parafii i dziękujemy za naszego patrona, który 78 lat temu oddał życie z miłości do Boga i drugiego człowieka, z głębi serca zanosimy wołanie: Św. Maksymilianie oręduj za nami, wypraszaj żywą wiarę i jedność naszej parafii. Na każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Nowenna do naszego Patrona.

2. Bogu niech będą dzięki za dar łaski odpustu. Dziękuję Srebrnym Jubilatom: Ks. Józefowi Bednarczykowi, dziekanowi Niedzickiemu, Ks. Dariuszowi Ostrowskiemu, proboszczowi z Raby Wyżnej i Ks. Bogdanowi Brodowskiemu, proboszczowi z Parafii MB Królowej Polski w Chełmku za przewodniczenie naszym uroczystościom, za Słowo Boże i modlitwę. Niech Matka Najświętsza wyjedna wszelkie potrzebne łaski w życiu kapłańskim i ma zawsze w swojej opiece. Dziękuję wszystkim kapłanom z Dekanatu, Rodakowi - Ks. Janowi i Siostrom - Rodaczkom, byłym duszpasterzom i księżom gościom za dzisiejszą obecność, modlitwę i posługę w konfesjonale.

3. Bardzo dziękuję tym wszystkim, dzięki którym ta dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć. Służbie kościelnej, paniom sprzątającym i ubierającym kościół, lektorom i ministrantom i tym wszystkim gorliwym parafianom, którzy okazali wielką pomoc przyczyniając się do uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję naszej Orkiestrze, Straży Pożarnej, Chórowi, Scholi, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, młodzieży, niosącym feretrony i wszystkim. Dziękuj Paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie poczęstunku przy kościele i na plebanii. Niech św. Maksymilian wyjedna Boże błogosławieństwo.

we wtorek – Święto NMP Kalwaryjskiej, od dzisiaj trwają Uroczystości Odpustowe, szczegóły w gablocie;

w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w ten dzień pielgrzymujemy do Oświęcimia na uroczystości z okazji 78 r. męczeńskiej Jego śmierci, wyjazd o godz. 6.00, są jeszcze wolne miejsca.

w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. jak w Niedzielę, na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów; na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować za tegoroczne plony ziemi;

w sobotę – Święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

5. Zachęcam w miesiącu sierpniu do dobrowolnej abstynencji jako doskonałego narzędzia do walki ze wszystkimi nałogami i uzależnieniami zniewalającymi człowieka.

6. W przyszłą Niedzielę składka inwestycyjna do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

8. Trwają wakacje. Wszystkim, którzy korzystają z tego czasu szczególnie dzieciom i młodzież życzę dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.