OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 13 Niedziela Zwykła - 1.07.2012 r.

Przypominamy, że od dziś w naszym kościele wakacyjny porządek mszy świętych, w ciągu tygodnia tylko jedna msza święta: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godzinie 18.00. We wtorki czwartki i soboty rano o godzinie 6.45. W NIEDZIELĘ nie ma mszy św. o godz. 16.00. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek świętego Tomasza apostoła, we środę; Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a zarazem patronalne święto chorych. Wszystkich naszych drogich chorych polecamy Bogu w naszych modlitwach. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą, a w piątek od godziny 16.30. Wyjazd do chorych rano po mszy św.

Jutro na parkingu przed Ośrodkiem Zdrowia w Sułkowicach organizowany jest dzień bezpłatnych, profilaktycznych badań słuchu w specjalnym pojeździe – Słuchobusie. Badania prowadzone będą od godziny 8.30 do 14.30.

Burmistrz naszej Gminy oraz prezes KS ,,Gościbia” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy i Gości na Dni Gminy Sułkowice, które odbędą się w najbliższą sobotę i w niedzielę na stadionie Klubu Sportowego ,, Gościbia’’. Więcej szczegółów na plakatach i gminnej stronie internetowej.

Parafia Najświętszego Serca w Sułkowicach informuje, że dziś przy okazji pikniku parafialnego można obejrzeć wokół kościoła w Sułkowicach wystawę wielkoformatowych fotografii poświęconych życiu Jana Pawła II oraz odwiedzić Mobilne Muzeum Papieskie.

W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 11.00. w naszym kościele będziemy przeżywać 25 rocznicę ślubów zakonnych naszej siostry Marii, Zofii Woźnicy. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Władysław Kos.

Dziś przed kościołem składka na chorego sześcioletniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. o pierwszym na świecie legalnie zbudowanym kościele – Bazylice św. Jana na Lateranie.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI.