Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2018r. VI Niedziela Zwykła.

Kończymy dziś 40 - godzinne nabożeństwo. Porządek adoracji znajduje się w gablocie. Dziś adoracja do godziny 16.00. bez nieszporów. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.45. rano i wieczorem o 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. PRZEZ CAŁY WIELKI POST W KAŻDY PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI O GODZINIE 1615 o 1700 MSZA ŚWIĘTA o 1730 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH.

Pierwsza Droga Krzyżowa prowadzona przez pana Stanisława będzie poświęcona naszym zmarłym. Zapraszamy. W piątek wieczorem Msza święta inaugurującą Jubileuszową Nowennę dziękczynną przygotowującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy Naszych Strażaków, Radę Parafialną, Chór Żywe, Róże DOMOWY KOSCIÓŁ i Wszystkie Wspólnoty Naszej Parafii.

W NIEDZIELĘ DROGA KRZYŻOWA o godz. 1400 o 1500 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, po nich msza święta bez kazania.

Rekolekcje wielkopostne w tym roku poprowadzi ks. Jan Ożóg – jezuita - odprawimy je tradycyjnie od 5 niedzieli Wielkiego Postu w terminie od 18 do 21 marca. Bierzmowanie trzecich klas gimnazjalnych przeżywać będziemy w tym roku 9 marca o godz. 18.00.

Dzisiejsza składka na tacę i w kopertach przeznaczona jest na potrzeby naszej Świątyni a mianowicie na nasz wkład własny na remont starego kościółka.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. - Serce w popiele -Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ o 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

Więcej artykułów…