Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Wielkanocna – 21 V 2023 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 15.30. W tym tygodniu modlimy się szczególnie: za rodziny: dzieci rocznicowych i młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ w poniedziałek rozpoczynamy Septennę (modlitwy) przed Zesłaniem Ducha Świętego; z racji 22 dnia miesiąca Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i wspomnienie św. Rity z Cascii;

◦ w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; szczególna modlitwą wspieramy Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w Jego 50 rocznicę święceń kapłańskich;

◦ w czwartek wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża, imieniny ks. Grzegorza;

◦ w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; Dzień Matki – na Mszę św. i Nabożeństwo Majowe zapraszamy wszystkie Mamy.

3. W sobotę rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla klas VIII. Sakramentu Bierzmowania udzieli naszej młodzieży Ks. Bp Robert Chrząszcz w piątek - 2 czerwca na Mszy św. o godz. 16.00. W sobotę – 27 maja od godz. 9.00 proszę rodziców kandydatów do Bierzmowania o porządki przy kościele i Plebanii. Proszę o przyniesienie odpowiedniego sprzętu. Kandydaci do Bierzmowania przechodzą na spotkania indywidualne: VIII A od godz. 9.00, VIII B od godz. 11.00.

4. Za tydzień w Niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV. Próba dla dzieci w czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.30.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek i sobotę.

6. Dziś składka na tacę i do kopert (inwestycyjna) na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: nowe chodniki na cmentarzu. Bóg zapłać!

7. Bóg zapłać:

- za ofiary na sprzątanie i dekoracje Kościoła: 400 zł. z ul. Słonecznej;

- wpłacane na konto Parafii.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i innych.

9. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. Jezus przez swoje powstanie z martwych, okazał się pełnym mocy Synem Bożym... Dana Mu została wszelka władza w niebie i na ziemi. Wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Boga jako Król królów i Pan Panów. On jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Boga, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga.

Więcej artykułów…