Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.11.2017r. 31- Niedziela Zwykła.

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym.

Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 

Codziennie w czasie Mszy Świętej modlimy się też za zmarłych w naszym kościele w wypominkach, dzisiaj o godzinie 14.30. modlitwy za zmarłych wypominanych.

 

W czwartek, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.

 

W przyszłą sobotę, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach.

 

W tym tygodniu patronują nam:

W piątek – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła.

W sobotę – św. Marcin z Tours biskup.

W związku z prośbą Naszego Arcybiskupa Marka bardzo proszę Grupę charytatywną o przeprowadzenie zbiórki w przyszłą niedzielę przed kościołem na rzecz ubogich.

Składka na potrzeby naszej Parafii będzie za dwa tygodnie 19 listopada.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W Gościu Niedzielnym m.in. o cichej    i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora.

Więcej artykułów…