Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.11.2012 r. 32 Niedziela Zwykła.

Dzisiaj gościmy księdza proboszcza Jerzego Zuber z Balic, który podczas każdej mszy św. głosi kazania a składka przeznaczona jest na potrzeby jego budującej się parafii.

W najbliższą środę ks. Marek Gizicki misjonarz z Tanzanii, odprawi w naszym kościele mszę św. wieczorną w intencji wszystkich parafian, po mszy będzie spotkanie z misjonarzem w salce.

W tym tygodniu wspominamy : Jutro - Św. Jozafata, we wtorek - świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski, w piątek - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia, w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

W NAWIĄZANIU DO WCZEŚNIEJSZYCH ZAPOWIEDZI, INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH OD 6 DO 13 KWIETNIA 2013 ROKU PLANOWANA JEST Z NASZEJ PARAFII PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ.

Organizatorem wyjazdu jest Komisariat Ziemi Świętej, prowadzony przez Zakon Franciszkanów. Franciszkanie są jedynymi Kustoszami Ziemi Świętej z ramienia chrześcijan. Organizowane przez Komisariat Ziemi Świętej pielgrzymki zapewniają charakter duchowy i niezapomniane przeżycia religijne. W związku z powyższym cena wyjazdu z Komisariatem Ziemi Świętej jest wyższa niż w przypadku komercyjnych pielgrzymek. Koszt naszej pielgrzymki wynosi 900 zł. i 1040 USD. Z uwagi na krótki termin rezerwacji prosimy o zgłaszanie się chętnych do zakrystii do wtorku włącznie.

Gminny Ośrodek Kultury, Chór Apassionata, Chór Seniorów z Rudnika, Zespół wokalny ,,Dzieci Chudego” zapraszają na wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. w Klubie ,,Kuźnia’’ Każdy uczestnik otrzyma śpiewnik.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W gościu Niedzielnym m.in.:

– nowenna jest jak szturm Jerycha – o łaskach związanych z dziewięciodniową modlitwą;

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na remont dachu naszej świątyni.

 

Więcej artykułów…