Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Adwentu. 9.12.2012r.

Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem.

Wszystkich parafian: dzieci z lampionami!, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie w poniedziałek i czwartek wieczorem o 1700, w pozostałe dni rano o 645.

W tych dniach grudnia pamięcią sięgamy do bolesnych doświadczeń z naszej najnowszej historii. Błogosławiony Jan Paweł II ciągle przypominał: „ ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.

Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. do nabycia świece Caritas. Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny z życzeniami od nas kapłanów dla każdej rodziny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

W czwartek – Święta Łucja, dziewica i męczennica.

W piątek – Święty Jan od Krzyża, karmelita. Po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę młodzież naszej szkoły będzie prowadzić przed kościołem kwestę ozdób i stroików świątecznych. Całkowity dochód przeznaczony będzie na potrzeby naszej szkoły.

Również w przyszłą niedzielę o godzinie 14.30. spotkanie z członkami Żywego Różańca a po wieczornej mszy św. spotkanie Rady duszpasterskiej.

Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 23 grudnia. Główną nagrodę stanowi cyfrowy aparat fotograficzny.

 

21 GRUDNIA W PIĄTEK BĘDZIE W NASZYM KOŚCIELE SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA RANO OD GODZINY 800 DO 1130 Z PRZERWĄ O 930 ORAZ PO POŁUDNIU OD 1430 DO 1800 Z PRZERWĄ O 1600.

 

W ŚRODĘ 19 GRUDNIA ODWIEDZINY CHORYCH OD GODZINY 9.00. CHORYCH ZGŁASZAMY W ZAKRYSTII.

Ze względu na wielość różnych składek w tym miesiącu nie będzie składki w kopertach.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu Niedzielnym m.in.:, jeśli Bóg tak nas kocha, to dlaczego tak kiepsko nam idzie?; - wstrząsający reportaż z miejsca, gdzie dzieci poczynają się na szkle; - o amerykańskiej dziennikarce zakochanej w Jezusie.

Więcej artykułów…