Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.10.2012 r. 28 Niedziela Zwykła.

W ROZPOCZĘTYM ROKU WIARY PRZEŻYWAMY DZIŚ XII DZIEŃ PAPIESKI. HASŁEM TEGO DNIA SĄ SŁOWA JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY.

Zebrane dziś pieniądze przed kościołem, będą przeznaczone na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin by mogli zdobywać wiedzę i mądrość.

Dzisiaj o godzinie 15.15. nabożeństwo różańcowe o 16.00 msza święta.

CODZIENNIE NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE O GODZINIE 17.30. BEZPOŚREDNIO PO RÓŻAŃCU MSZA ŚWIĘTA.

 

Z SERCA PŁYNĄCE BÓG ZAPŁAĆ SKŁADAMY PANU PIOTROWI BURMISTRZOWI NASZEJ GMINY, NA JEGO RĘCE SKŁADAMY PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM ZA WIELKIE DZIEŁO, JAKIM JEST PARKING PRZY NASZEJ ŚWIĄTYNI. NIECH PAN BÓG WYNAGRODZI TYM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ, W JAKI KOLWIEK SPOSÓB DO JEGO POWSTANIA.

 

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa, we wtorek św. Jadwigi Śląskiej, w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek św. Łukasza, w sobotę św. Jana Kantego.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy tydzień misyjny. Nasza parafia objęła Patronatem Misyjnym księdza Marka Gizickiego pracującego w Tanzanii. Do chwili obecnej przekazaliśmy księdzu Markowi kwotę 7400 zł., Dzięki, między innymi, naszej pomocy, udało się wybudować księdzu Markowi przedszkole, którego zdjęcie możemy zobaczyć w gablotce przed kościołem. W budynku tym ksiądz również odprawia Mszę Świętą dla Masajów i ludzi z plemienia Bantu. W najbliższym czasie ksiądz Marek planuje wytynkować i wyposażyć budynek. W przyszłą niedzielę będzie organizowana w naszej parafii kwesta na ten cel. Prosimy gorąco o modlitwę w intencji zdrowia księdza Marka i o błogosławieństwo Boże w Jego pracy misyjnej.

Młodzież klas trzecich przygotowująca się do bierzmowania przychodzi na różaniec i mszę świętą w piątek.

W ZAKRYSTII PRZYJMOWANE SĄ WYPOMINKI ROCZNE, JEDNORAZOWE, ORAZ NA MSZE ŚWIĘTE WSPÓLNE ZA ZGŁOSZONYCH ZMARŁYCH, KTÓRE BĘDĄ ODPRAWIONE W DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I W DZIEŃ ZADUSZNY.

Składka na tacę i w kopertach w przyszłą niedzielę na remont dachu naszej świątyni.

Stowarzyszenie Gospodyń ,,Kalina” organizuje, w ramach realizowanego zadania publicznego, bezpłatne kursy języka angielskiego i niemieckiego. Osoby chętne mogą zapisywać się i uzyskać szczegółowe informacje u pani Barbary Szatan i Ireny Powroźnik / sklep odzieżowy w Strażnicy./ Ilość miejsc ograniczona.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.: obrazek Jezusa z Cefalù, który jest oficjalnym wizerunkiem Roku Wiary. Na odwrocie obrazka znajduje się Skład Apostolski do codziennego odmawiania.

Więcej artykułów…