Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 17.03.2013 r.

Dziś rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi ksiądz Edward Hodurek pallotyn, pracujący w fundacji S.O.S. obrony życia poczętego.

Dzisiaj po mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie rady duszpasterskiej.

Porządek Rekolekcji znajduje się w gablocie, oraz na stoliku z prasą. Dzisiaj o 14.00. Droga krzyżowa, o 15.00. gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i o godz. 16.00. msza św. z nauką dla małżeństw. Na Gorzkich żalach będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.

W czasie rekolekcji o godz. 8.00. oraz o godz. 17.00. będzie msza św. z nauką ogólną. /Nie będzie więc mszy świętej o godz. 6.45./O godz. 10.00. będzie msza św. dla dzieci o 18.15. - dla młodzieży. Na zakończenie rekolekcji ze względu na spowiedź wieczorna msza św. będzie o godz. 18.00.

Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w najbliższą środę - rano od godz. 800 do 1130 z przerwą o 930 oraz po południu od 1430 do 1800 z przerwą o 1600.

Spowiedź i msza św. dla chorych będzie we środę o godz. 15.00.

Odwiedziny chorych, którzy nie mogą być na tej mszy świętej będą we wtorek od godziny 11.30.

Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii. W środę będzie zbierana składka w duchu wdzięczności dla rekolekcjonisty.

TRADYCYJNĄ DROGĄ KRZYŻOWĄ ULICAMI NASZEJ PARAFII - wyruszymy w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godzinie 15.30. przy starym kościółku, po drodze krzyżowej będzie msza święta.

Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne.

W przyszłą niedzielę poświęcenie palm pod krzyżem misyjnym o godz. 11.00. oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

Również w przyszłą niedzielę młodzież naszej szkoły będzie kwestować przed kościołem – ozdoby i stroiki świąteczne z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele szkoły.

Burmistrz naszej Gminy informuje wszystkich zainteresowanych dojazdami do pracy i szkół w Krakowie, że PKS definitywnie nie zamierza wznowić odwołanych kursów. Natomiast jeden z prywatnych przewoźników pan Płoskonka deklaruje podjęcie starań o uzyskanie koncesji. W sprawie dodatkowych kursów będą państwo informowani na bieżąco.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w gminnym konkursie na ,,palmę, stroik, kartkę i pisankę wielkanocną” Konkurs trwa do 23 marca. Czekają cenne nagrody.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na remont dachu naszej świątyni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. Niezwykła historia Chinki, która bez prawa do legalnego życia uciekła ze swojego kraju i mieszka w Polsce.

W Małym Gościu Niedzielnym - „Być solą ziemi”: - sól, która ma przypominać, że mamy chronić życie i wiarę przed zepsuciem.

Więcej artykułów…