Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 24.02.2013 r.

Dziś szczególnie modlimy się w intencji ks. Kanonika, o błogosławieństwo Boże, zdrowie i wszelkie łaski dla Niego z okazji imienin.

W przyszłą niedzielę na mszę św. o 11.00. zapraszamy dzieci pierwszo-komunijne, które otrzymają książeczki.

Natomiast w najbliższy wtorek o godz. 1200 w salce pod kościołem odbędzie się pomiar i zakup ubranek komunijnych. Bardzo prosimy o przybycie rodziców wraz z dziećmi klas II.

 

W OKRESIE WIELKIEGO POSTU ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W NABOŻEŃSTWACH PASYJNYCH: DZISIAJ PO POŁUDNIU DROGA KRZYŻOWA o 1400 o 1500 GORZKIE ŻALE o 1600 MSZA ŚWIĘTA BEZ KAZANIA.

W PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI o 1615 MSZA ŚWIĘTA o GODZ. 1700 i o 1730 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH - w intencji za zmarłych z naszych rodzin.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – rano po mszy św. odwiedziny chorych okazja do spowiedzi codziennie przed mszą świętą, w czwartek od godz. 1600 a w piątek od godziny od godziny 1500.

Bóg zapłać za złożone ofiary tydzień temu na remont dachu naszej świątyni. Złożyliśmy 10 tysięcy złotych mamy, więc w banku 78 tysięcy złotych.

Sołtys przyjmuje podatki codziennie do 15 marca, w tygodniu od godziny 8.00. do 14.00. a w niedzielę 3 i 10 marca od 8.00. do 11.00. w budynku strażnicy.

WAŻNY DLA NAS KOMUNIKAT: Osoby korzystające z komunikacji autobusowej PKS Grupa Myślenice, trasą Myślenice- Rudnik – Kraków, Kraków – Rudnik – Myślenice, proszone są o złożenie swojego podpisu, w celu przedłożenia władzom zwierzchnim. Lista znajduje się na stoliku z prasą.

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Rudnika ,,Diabelski Kamień” zaprasza członków Stowarzyszenia oraz wszystkich mieszkańców zainteresowanych działalnością na zebranie walne, które odbędzie się 9 marca o godzinie 17.00. w budynku Strażnicy OSP.

Nasza młodzieżowa Drużyna Strażacka zdobyła 1 miejsce w Gminnym Drużynowym Turnieju Piłki Nożnej i awansowała do Powiatu.

W przyszłą niedzielę młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Myślenic będzie kwestować przed kościołem na zakup wózka inwalidzkiego dla swojego kolegi Piotrka by mógł on kontynuować naukę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ Wszystko o klasztorze, w którym zamieszka Papież po zakończeniu pontyfikatu; - oraz - Jezus na ławie oskarżonych – kazanie pasyjne na kolejną niedzielę Wielkiego Postu.

Więcej artykułów…