Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10.02.2013 r. - 5 NIEDZIELA ZWYKŁA.

Od jutra przeżywać będziemy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

Kończymy dzisiaj czterdziesto godzinne nabożeństwo o 1530 nieszpory o 1600 msza św.

W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Msze święte w tym dniu z posypywaniem głów popiołem rano o 645 i wieczorem o 1700.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes – łączymy to święto z obchodami Światowego Dnia Chorych. W czwartek – wspomnienie świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.

W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

PRZEZ CAŁY WIELKI POST W KAŻDY PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA

DLA DZIECI O GODZINIE 1615

O 1700 MSZA ŚWIĘTA

O 1730 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH.

W NIEDZIELĘ DROGA KRZYŻOWA o godz. 1400 o 1500 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym ks. dziekana z Sułkowic po nich msza święta bez kazania.

Rekolekcje wielkopostne w tym roku poprowadzi ks. Józef Hodurek ze Zgromadzenia o. Redemptorystów - odprawimy je tradycyjnie od 5 niedzieli Wielkiego Postu w terminie od 17 do 20 marca. Bierzmowanie trzecich klas gimnazjalnych przeżywać będziemy 12 kwietnia.

Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Rudnik zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 10.00. w budynku OSP w Rudniku. Będą poruszane bardzo ważne dla nas sprawy.

Zarząd O.S.P. w Rudniku w najbliższą sobotę o godz. 17.00. zwołuje zebranie ,,walne”. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po wieczornej mszy świętej.

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na remont dachu naszej świątyni.

Nasza schola chciałaby bardzo podziękować wszystkim za obecność na Koncercie Kolęd, który odbył się 20 stycznia w naszym Kościele. Dla tych, którzy nie mogli na nim być jak i również dla tych, którzy byli, a chcieliby posłuchać jeszcze raz, została przygotowana płyta DVD z nagraniem całego koncertu. Płyta ta będzie dostępna w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. -

- o tym, że każde małżeństwo da się uratować. Od dzisiaj można również nabyć kolejny numer dwumiesięcznika ,,Misyjne Drogi”.

Więcej artykułów…