Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 3.06.2012 r.

DZIŚ W NASZYM KOŚCIELE ŚWIĘTO PARAFIALNE. UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECI Z NASZEJ PARAFII.

Od dziś rozpoczną one bliższą więź z Panem Bogiem. Dzieci z klas drugich rozpoczynają dziś Biały Tydzień – codziennie będą uczestniczyć we mszy świętej wieczornej.

Wielki Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, za wspaniały obrus na główny ołtarz, za wszelki trud związany z przygotowaniem dzisiejszej uroczystości.

Dzisiaj o 15.30. nabożeństwo o 16.00. msza św. W przyszłą niedzielę o 14.00. zmianka różańcowa.

We wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika, W środę po mszy św. wieczornej pierwsza procesja przed Uroczystością Bożego Ciała.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - msze święte w tym dniu o 7.00. 9.00. 11.30. i o 16.00. o 15.30. uroczyste nieszpory z procesją.

Procesja do czterech ołtarzy wyruszy po mszy świętej o godz. 9.00. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy.

Zapraszamy do udziału w procesji naszą orkiestrę, straż pożarną, żywe róże młodzież do niesienia feretronów, dzieci pierwszo komunijne, dzieci do sypania kwiatów.

Udział w procesji udział w procesji niech będzie wyrazem naszej wiary i pobożności. W Uroczystość Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za pobożny udział w procesji.

Przez cały tydzień po Bożym Ciele będzie procesja wokół kościoła po mszy świętej wieczornej. W piątek przypada wspomnienie Św. Jadwigi królowej.

Przed kościołem zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in. o świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakim trzeba się stać, by wejść do Królestwa Bożego.

Więcej artykułów…