Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA - 1.04.2012 r.

Dzisiejsza niedziela przypomina nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i nakazuje nam wsłuchać się w opis Jego Męki. Poświęcenie palm pod krzyżem misyjnym o godz. 11.00. oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.
Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym szczególną rangę ma Triduum Paschalne.
W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. wieczorem o godz. 18.00. Po mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do miejsca adoracji do ,,ciemnicy” i adoracja do 21.00. O godz. 20.00. adoracja młodzieży.
W Wielki Piątek wspominamy Mękę i śmierć Zbawiciela Adoracja od godz. 8.00. Na tę godzinę zapraszamy szczególnie Żywe Róże. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Na koronkę do Bożego Miłosierdzia na godzinę 15.00 zapraszamy wszystkie dzieci, o godz. 17.00. droga krzyżowa dla dorosłych.
Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. po niej przeniesienie Pana Jezusa do ,,grobu”, gorzkie żale, adoracja młodzieży o 21.00. droga krzyżowa dla starszych o 23.00. adorację zakończymy o 24.00. W Wielki Piątek można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w adoracji krzyża.
W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów o godz. 11.00. 12.00. i 13.00. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 18.00. Na Liturgię prosimy o przyniesienie świec.
W niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - o godz. 6.00. msza św. rezurekcyjna. Następne msze święte o 9.00. 11.00. i o 16.00.   

Bardzo prosimy o składanie darów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Rudniku przypomina o obowiązkowym zapisie dzieci 5 – letnich(z 2007 r.) i 6-letnich (z 2006 r.) do Przedszkola. Zapisu należy dokonać niezwłocznie w terminie do 7 dni.  
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach przypomina wszystkim mieszkańcom o ustawowym zakazie wypalania roślinności. Wypalanie traw jest często przyczyną powstania dużego pożaru obejmującego przylegające zabudowania i lasy. Komenda Straży apeluje do wszystkich z nas o rozsądek i rozwagę.

Dzisiaj po każdej mszy św. młodzież naszej szkoły kwestuje – ozdoby i stroiki świąteczne z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.  Oaza Rodzin z Jawornika pragnie wspomóc czteromiesięcznego Dawidka z Jawornika chorego na białaczkę, którego rodzice bardzo nas proszą o wsparcie finansowe leczenia swojego dziecka.  
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. Profesor medycyny opowiada o przyczynach śmierci Jezusa.

Więcej artykułów…