Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2018r. IV Niedziela Zwykła.

Pragnę skierować do wszystkich parafian serdeczne podziękowanie za okazaną życzliwość za złożone ofiary i wielką gościnność podczas wizyty kolędowej. Mszę świętą w intencji wszystkich, których nawiedziłem podczas kolędy odprawię w najbliższy piątek wieczorem.

Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo, które trwać będzie przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Szczegóły w gablotce.

Dzisiaj po mszy św. o 9.00. spotkanie rodziców młodzieży z klas 3 gimnazjalnych, o godz 14.00. spotkanie opłatkowe dla Żywych Róż naszej Parafii.

 

W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. W pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. O 12.00 wyjazd do chorych.

2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7, 9 i 17. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

Burmistrz naszej gminy oraz Sułkowicki Ośrodek Kultury zapraszają nas dzisiaj na wieczór wspólnego kolędowania na 17.00. Do Sulkowickiego Domu Kultury.

Nasz były wikariusz ks. Tadeusz Palenik organizuje 10 dniową pielgrzymko wycieczkę do Litwy, Łotwy, Estonii i Helsinek szczegóły w gablotce.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

W środę - św. Jan Bosko- założyciel zgromadzeń salezjańskich.

 

Dzisiaj grupa charytatywna przed kościołem kwestuje na pomoc dla Leny Cholewy.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym m.in. – Kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2.

 

W IMIENIU NASZEJ MILENKI CYGAN I JEJ RODZICÓW TRADYCYJNIE BARDZO PROSZĘ O POMOC DLA NIEJ o 1 % PODATKU. ULOTKI ZNAJDUJĄ SIĘ PRZY STOLIKU Z PRASĄ.

Więcej artykułów…