Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła – 26 V 2024 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej Kościół oddaje cześć Jednemu Bogu w Trzech Osobach. W Imię Trójcy Świętej przyjęliśmy chrzest, w to Imię rozpoczynamy modlitwę i otrzymujemy błogosławieństwo. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki. Wszystkim Mamom najlepsze życzenia. Zapraszam do modlitwy za Mamy w czasie Nabożeństwa Majowego.

2. Wczoraj w Katedrze na Wawelu zostało wyświeconych 13 nowych kapłanów dla Archidiecezji Karkowskiej. Otaczamy ich naszą modlitwą.

3. W trwającym Kongresie Eucharystycznym dziś i w każdą Niedzielę w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.00.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I-j Komunii św. dzieci z klas IV.

5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych przez cały miesiąc po Mszy św. o godz. 18.00, a w Niedzielę o godz. 15.30. W piątek ostatnie Nabożeństwo Majowe.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

◦ w piątek – święto Nawiedzenia NMP;

◦ w sobotę – wspomnienie św. Justyna , męczennika, Dzień Dziecka;

◦ przyszłą Niedzielę – wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia najlepsze życzenia.

7. W czwartek – 30 maja br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej- Boże Ciało. Dziękując Bogu za dar Eucharystii, wyznamy naszą wiarę i wypraszać będziemy błogosławieństwo dla całego świata, Kościoła, Ojczyzny, parafii i rodzin. Msze św. jak w Niedzielę. Uroczysta Msza św. o godz. 9.00, po niej procesja do 4-ch ołtarzy. W tym roku tematyka ołtarzy może nawiązywać do hasła roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Proszę o przygotowanie ołtarzy w znanych miejscach, pomoc sąsiedzką, dekorację domów i trasy procesji. Zapraszam dzieci komunijne w strojach, młodzież, szczególnie bierzmowaną do niesienia feretronów i chorągwi, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia. Naszych Strażaków proszę o zabezpieczenie ruchu ulicznego. Nowobierzmowani uczestniczą w procesji w odświętnych strojach i niosą figurę św. Maksymiliana. W Oktawie procesja po Mszy św. wieczornej, a Niedzielę o godz. 15.30.

8. W piątek, 31 maja na spotkanie w kościele o godz. 17.00 zapraszam chłopców z klas III i starszych, którzy chcą zostać ministrantami.

9. W tym tygodniu przypada I-a sobota miesiąca. Adoracja, Różaniec wynagradzający i zmianka po Mszy św. porannej do 8.30.

10. W sobotę rozpoczyna się miesiąc poświęcony Bożemu Sercu. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy św.

11. Bóg zapłać:

- za ofiary na tace i do kopert w ramach składki inwestycyjnej: 8990 zł. (48 kopert: 5450 zł.)

- za ofiary na sprzątnie i dekoracje Kościoła;

- za ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii.

12. Dziś ofiary na tacę składamy na organizację zakończenie Kongresu i beatyfikację Ks. Michała.

13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

14. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

15. Zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła, w którym żyje Chrystus. Nie zapominajmy o chrzcie, który otworzył nam drogę ku kolejnym sakramentom. I nie stawiajmy oporu w słuchaniu Słowa Bożego, które jest nam głoszone. To głoszenie jest nam potrzebne i ma sens. Ta posługa służy naszemu ziemskiemu i wiecznemu życiu.

Więcej artykułów…