Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2017r. 30 Niedziela Zwykła.

Od jutrzejszego poniedziałku msze święte wieczorne w ciągu tygodnia będą odprawiane o godzinie 17.00. Dlatego nabożeństwo różańcowe jutro i we wtorek będzie godzinę wcześniej o  16.15.

Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w czasie nabożeństw różańcowych. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Dzisiaj po południu o 15.15. nabożeństwo różańcowe za zmarłych wypominanych w naszym kościele oraz za zmarłych fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła. O godzinie 16.00. msza święta. Jutro szczególnie będziemy się modlić za zmarłych rodziców, we wtorek za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii i za duszami w czyśćcu cierpiącymi.

W środę, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godzinie 7, 9, 11 i 15.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Po mszy św. o godz. 15.00. Wyruszymy tradycyjnie w procesji na nasz cmentarz z modlitwami za naszych zmarłych.

W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte o godz. 7, 9, i o 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w piątek po mszy św. wieczornej będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 12.00.

We wtorek 31 października przeżywać będziemy pierwszy w naszej parafii - Orszak Świętych. Rozpoczęcie w kościele o godzinie 8.15. mszą świętą, którą odprawi ks. Piotr Wróbel z Krzeszowic, i wygłosi specjalne kazanie do dzieci.  Po mszy świętej przemarsz do szkoły.

W tym tygodniu patronują nam:

W sobotę – Święty Karol Boromeusz biskup.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W Gościu Niedzielnym m.in. – obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania.

W ZAKRYSTII PRZYJMOWANE SĄ WYPOMINKI ROCZNE, JEDNORAZOWE, ORAZ NA MSZE ŚWIĘTE WSPÓLNE ZA ZGŁOSZONYCH ZMARŁYCH, KTÓRE BĘDĄ ODPRAWIONE W DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I W DZIEŃ ZADUSZNY.

Bóg zapłać za złożone ofiary dla Szczepana Kachnica z Bieńkówki złożyliście 5600 zł. Bóg zapłać.

Więcej artykułów…