Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.08.2017 r. XX Niedziela Zwykła.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości Odpustowej. Niech Święty Maksymilian wyjedna wszystkim potrzebne łaski.

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej.

We wtorek, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

W środę, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy, jako Nieustająca Pomoc.

W czwartek, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

Jutro – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - O duchowej adopcji dziecka poczętego. Członkowie dzieła są jak niewidzialna armia. Modląc się w ciszy i samotności, uratowali przed śmiercią tysiące dzieci.

Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary tydzień temu na potrzeby naszej świątyni a mianowicie na potrzeby zimowego ogrzewania naszej świątyni. Bóg zapłać.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

Więcej artykułów…