Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2017r. 28 Niedziela Zwykła.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, jak również 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem.

W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła.

 

Pan Dawid nasz katecheta w dniu 31 października organizuje w tym roku, Orszak Świętych, o godzinie 8.15. będzie odprawiona msza święta na rozpoczęcie orszaku. Pan Dawid zaprosił ks. Piotra Wróbla z Krzeszowic, który najprawdopodobniej odprawi mszę św. i wygłosi specjalne kazanie do dzieci.  Po mszy świętej przemarsz do szkoły.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień.

Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele przeżywamy w niedzielę o godz. 1515 a w tygodniu o godz. 1715.

Szczególnie na jutrzejszy różaniec zapraszamy klasę 6b, we wtorek – 7a, w środę – 7b.

W środę o godzinie 16.00. Klasa trzecia gimnazjum ma spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.

 

W tym tygodniu patronują nam:

W sobotę – Święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W Gościu Niedzielnym m.in. Z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia - metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa. Kim są ludzie, którzy za nią stoją?

W ZAKRYSTII PRZYJMOWANE SĄ WYPOMINKI ROCZNE, JEDNORAZOWE, ORAZ NA MSZE ŚWIĘTE WSPÓLNE ZA ZGŁOSZONYCH ZMARŁYCH, KTÓRE BĘDĄ ODPRAWIONE W DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I W DZIEŃ ZADUSZNY.

BÓG ZAPŁAĆ ZA ZŁOŻONE OFIARY TYDZIEŃ TEMU NA POTRZEBY NASZEJ ŚWIĄTYNI.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA

Więcej artykułów…