Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.08.2017 r. UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA.

Cieszymy się dzisiaj z Uroczystości odpustowej naszego patrona, który 76 lat temu oddał życie z miłości do Boga i drugiego człowieka i z głębi serca zanosimy wołanie: Święty Maksymilianie oręduj za nami, wypraszaj żywą wiarę i powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.

Dziękujemy dziś ojcu Benedyktowi naszemu misjonarzowi ze zgromadzenia księży karmelitów za skierowane do nas tak głębokie Słowo Boże niech święty Maksymilian wyjedna ojcu wszelkie potrzebne łaski w życiu kapłańskim a Matka Najświętsza niech ma zawsze w swojej opiece.

Bardzo gorąco dziękuję tym wszystkim, dzięki którym ta dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć. Służbie kościelnej pani ubierającej kościół, fundatorom tego wystroju, lektorom i ministrantom i tym wszystkim tak gorliwym parafianom, którzy okazali tak wielką pomoc przyczyniając się do uświetnienia naszej uroczystości. Dziękuję naszej Orkiestrze, Straży Pożarnej, Chórowi, Scholii, Dzieciom sypiącym kwiatki, Dzieciom pierwszo-komunijnym, młodzieży, niosącym feretrony i wszystkim niech święty Maksymilian wyjedna Boże błogosławieństwo.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Jutro – św. Maksymilian Maria Kolbego naszego patrona.

W najbliższy wtorek, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o 7,9,11 i 16. Na wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych.

W czwartek – czcimy św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju.

W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11.00. będziemy gościć ks. Jana Leśniaka, który obchodzi 25 rocznicę Sakramentu kapłaństwa z naszej parafii pochodzi jego mama i dziadek. Ks. Jan odprawi mszę świętą wygłosi Słowo Boże i udzieli nam Chrystusowego błogosławieństwa.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - NIEWYGODNA ŚWIĘTA - Święta Edyta Stein jest perłą, której ciągle nie potrafimy docenić. Mija właśnie 75 lat od jej męczeńskiej śmierci.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na potrzeby zimowego ogrzewania naszej świątyni.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

Więcej artykułów…