Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII Niedziela Zwykła - 6.08.2017r.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, w czwartek, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona. W piątek wspomnienie św. Klary.

ZA TYDZIEŃ BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ ODPUST PARAFIALNY.

Msze święte o 7, 9, 11.30. i o 16. Sumę odprawi i kazania na wszystkich mszach wygłosi ojciec Benedykt ze Zgromadzenia księży karmelitów z Krakowa.

Zapraszamy naszą orkiestrę, naszych strażaków, młodzież w strojach do feretronów, scholę, chór, dzieci pierwszo – komunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich z całego serca zapraszamy.

W najbliższy piątek spowiedź przed odpustowa od godziny 15.00. do 18.00. Bardzo prosimy by w tygodniu w czwartek na godzinę 8.00. przyszły niewiasty i mężczyźni do uporządkowania terenu wokół kościoła i do porządku w środku kościoła.

W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach przeznaczona będzie na potrzeby zimowego ogrzewania naszej świątyni.

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które potrzebują również lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI.

 

Więcej artykułów…