Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2017 r. XXIV Niedziela Zwykła

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, dnia 14 września 2017 r., biskup pomocniczy naszej Archidiecezji Grzegorz Ryś został mianowany Metropolitą Łódzkim. Niech św. Maksymilian nasz patron wyprasza Mu Boże błogosławieństwo.

Dzisiaj szczególnie łączymy się duchowo z naszą pielgrzymką parafialną do Torunia i Lichenia prosząc dla nich o obfitość Bożych łask. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie.

Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Prośmy Boga, o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. W środę wspominamy świętych męczenników koreańskich. W czwartek, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W sobotę - św. ojciec Pio, kapłana, stygmatyka.

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby, parafialna schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Żywe Róże, Domowy Kościół. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W przyszłą niedzielę dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na mszy świętej o godzinie 11.00. otrzymają poświęcone różańce. Po mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami.

Pan Burmistrz oraz pani Sołtys zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 10.00. w budynku OSP. Temat zebrania to: Uchwalenie funduszu sołeckiego na 2018 rok oraz sprawy bieżące.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie nas prosić o wparcie materialne rodzina chorego Szczepana Kachnica z Bieńkówki, doznał on trudnego do wytłumaczenia ataku choroby i istnieje konieczność długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji co potwierdza jego ksiądz proboszcz.

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - Po raz pierwszy od wielu lat pojawiła się realna szansa na likwidacje prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcje”. W „Gościu” znajduje się formularz do złożenia podpisu.

Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby zimowego ogrzewania naszej świątyni.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

Więcej artykułów…