Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła – 29 VII 2018 r.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w przyszłą Niedzielę – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

2.Dziś po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów i kierujących. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

3.Dziś po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

4.Dziś także o godz. 17.00 Mężczyźni św. Józefa zapraszają na 4 comiesięczne spotkanie w salce pod Kościołem. Temat: Kształtowanie przyszłych pokoleń.

5.Asysta zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące udziału w procesji odpustowej w naszej Parafii oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 15.00 w salce. Zapraszamy wszystkich, a dzieci wraz z rodzicami.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, w piątek od godziny 16.30. Wyjazd do chorych w piątek rano po Mszy Świętej.

7.Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w sobotę, 4 VIII 2018 r. do Niepokalanowa (uroczysty odbiór Relikwii św. Maksymiliana Kolbe) i Częstochowy na Nabożeństwo Zawierzenia. Wyjazd o godz. 4.00 rano, powrót po Apelu Jasnogórskim w Częstochowie. Autobus: 70 zł.

8.Bóg zapłać za cotygodniowe ofiary na sprzątanie kościoła. W tym miesiącu to kwota: 740 zł.

9.W środę, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizowane są obchody tego wydarzenia na  Myślenickim Rynku. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.

10.W przyszłą Niedzielę będzie można wesprzeć ofiarami do puszek przed kościołem chorego Mateusza z Sułkowic. Szczegóły w gablocie.

11.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

12.Trwają wakacje. Wszystkim, którzy korzystają z tego czasu szczególnie dzieciom i młodzież życzę dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

13.  Nie wystarczą nasze własne możliwości, aby zaspokoić pragnienia potrzebujących, tych, których spotkamy na drogach naszej codzienności. Ale Pan sam chce nam dać środki i siły. Jeśli przeżywamy Eucharystię jako doświadczenie wielkiej, nieskończonej miłości Syna Bożego, który samego siebie wydaje za nas, to Jego polecenie: "Czyńcie to na moją pamiątkę", nie pozostaje w nas bez odpowiedzi. Bóg, który naprawę w nas zamieszkuje, czyni nas swoimi naśladowcami i prowadzi nas do braci.

Więcej artykułów…