Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu – 26 III 2023 r.

1. Zmienia się charakter okresu Wielkiego Postu. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty. Od dziś nabiera wyraźnie charakteru pasyjnego, czego wyrazem jest zwyczaj zasłania, do Wielkiego Piątku, krzyży.

2. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Trwać będą do środy. Poprowadzi je Ks. Adam Pastorczyk, Sercanin, wychowawca w Seminarium Duchownym. Program jest wywieszony w gablocie, dostępny na stronie internetowej oraz do zabrania na kartkach, na stoliku z gazetami. Zachęcam do skorzystania z tego czasu łaski. Odwiedziny chorych w domach w poniedziałek od godz. 13.00. Proszę o zgłoszenie chorych w zakrystii. W środę na zakończenie rekolekcji ofiary na tacę składamy jako podziękowania dla Księdza Rekolekcjonisty.

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

- DROGA KRZYŻOWA: DLA DZIECI W PIĄTEK O GODZ. 17.00, DLA

DOROSŁYCH i MŁODZIEŻY W PIĄTEK O GODZ. 18.30. i w NIEDZIELĘ

O GODZ. 14.00;

- GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w NIEDZIELĘ O GODZ. 15.00.

4. W czasie rekolekcji (poniedziałek i wtorek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Rudnika: od Starego Kościółka, ul. Słoneczną i ul. Centralną do Kościoła Parafialnego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafialnej wspólnoty, zapraszam orkiestrę, proszę o czytanie rozważań i pomoc w niesieniu krzyża, Strażaków proszę o zabezpieczenie ruchu. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tym nabożeństwie będzie Droga Krzyżowa o godz. 17.00.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm i procesja na Mszy św. o godz. 11.00. Obrzęd rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym.

7. Bóg zapłać:

- za ofiary na tacę i do kopert w ramach składki inwestycyjnej: 8120 zł. (4520 zł.

z 45 kopert)

- za ofiary wpłacane na konto parafii;

- za ofiary na kwiaty do Bożego grobu: 1800 zł. (razem: 4435 zł.);

- za ofiary z „Baranków”: 420 zł.;

- za ofiary na sprzątanie i dekorację Kościoła: 400 zł z ul. Centralnej.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

10. Kto wierzy w Jezusa, nie umrze na wieki, bo On jest zmartwychwstaniem i życiem wiecznym! Ojciec wskrzesił Jezusa z martwych i nasze ciała również wskrzesi z martwych, mocą mieszkającego w nas swego Ducha. Wszechmogący Bóg ożywia umarłych i to, czego nie ma, powołuje do istnienia. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, dla Niego bowiem wszyscy są żyjącymi. Dla Niego nie ma umarłych.

Więcej artykułów…