Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV Niedziela Zwykła. - 9.07.2017r.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus.

 

Wspólnota osób niepełnosprawnych ,,Arka” bardzo dziękuje wszystkim za ofiarność złożyliśmy 2900 zł. Bóg zapłać za pomoc w organizacji wyjazdu na rekolekcje.

 

We wtorek, przypada święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Przyszła niedziela, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku.

Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11.00.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • W środę – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup.

  • W czwartek – św. Andrzej Świerad, pustelnik.

  • W sobotę – św. Bonawentura, biskup.

 

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - Wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką.

 

Dzisiejsza składka na tacę i w kopertach przeznaczona jest na potrzeby naszej Świątyni.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

WSZYSTKIM ROZPOCZYNAJĄCYM CZAS WYPOCZYNKU OD CODZIENNYCH ZAJĘĆ ŻYCZYMY UDANEGO ODPOCZYNKU I WIELU PIĘKNYCH WRAŻEŃ.

Więcej artykułów…