Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła – 26 XI 2023 r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy Litanię do NSPJ i ponowimy Akt zawierzenia Chrystusowi Królowi. Do grona ministrantów zostanie przyjętych 3 nowych kandydatów. Za tydzień I-ą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

◦ w czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła;

◦ w przyszłą Niedzielę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

3. W tym tygodniu czwartek przed, I-y piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Godzina Święta – adoracja – dziękczynienie za Sakramenty Eucharystii i kapłaństwa z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo i adoracja wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz w środę i czwartek (dla kandydatów do Bierzmowania i dzieci) oraz w piątek (dla wszystkich) od godz. 16.30. Do chorych z Komunią św. pójdę w piątek od godz. 8.30. Proszę jak w poprzednich miesiącach o zgłoszenie wszystkich chorych w zakrystii. W sobotę Różaniec Wynagradzający i zmianka po Mszy św. porannej i adoracja do godz. 8.30.

4. Przygotowanie do Bierzmowania: w środę po Mszy św. dla uczniów klas VI, w czwartek po Mszy św. dla uczniów klasy VII.

5. Bóg zapłać:

- za ofiary na tacę i do kopert składamy na potrzeby naszej Parafii i Kościoła: opał na ogrzewanie Kościoła i plebanii: 10030 zł. (w tym: 6600 zł. z 61 kopert)

- za ofiary do puszek w ramach Dnia Ubogich: 2710 zł. i 20 euro; zostały podzielone po połowie na potrzeby parafii i na organizacje tego dnia w diecezji; dziękuję Grupie Charytatywnej za przeprowadzoną zbiórką,

- za ofiary na sprzątanie i dekorację kościoła: 960 zł. (440 zł. i 520 zł.) z 2-ch rejonów ul. Dolnej;

- za ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego z kalendarzem na Nowy Rok, Małego GN z lampionem na Roraty, a w Niedzielę za tydzień będzie 1 numer nowego dwumiesięcznika GN: Historia Kościoła.

7. Wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego tygodnia.

8. Choć bowiem sądzeni będziemy z całego życia, z naszej wierności przykazaniom we wszystkich jego sferach, to bardzo ważne miejsce będzie zajmowało nasze podejście do dzieł miłosierdzia. Prawda ta jest zawarta również na innych stronicach Pisma Świętego. Apostoł Jakub, którego list zawiera wiele różnych wymagań moralnych, mówi do nas, co następuje: „Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności. Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem” (Jk 2, 12-13).

Weźmy sobie te słowa do serc szczególnie dziś, w uroczystość Chrystusa Króla, aby rozpoznać już dziś naszego Króla w ludziach potrzebujących, a na sądzie poznać Go w Jego wiecznej chwale!

Więcej artykułów…