Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła – 13 X 2019 r.

1. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy. Przed kościołem zbierane są ofiary na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający kształcenie uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Bóg zapłać. Dziś także na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone Różance dla dzieci z klas III i przyjęci nowi ministranci. Popołudniu papieski Różaniec za Ojczyznę.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

w piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty;

w sobotę – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

w przyszłą Niedzielę - uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze  życzenia.

3. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedzielę o godz. 15.30. W poniedziałek na Różaniec w dzień Edukacji Narodowej zapraszam Nauczycieli i wychowawców. Będziemy modlić się szczególnie przez przyczynę św. Maksymiliana z racji 14 dnia miesiąca. Nowenna na Różańcu i możliwość uczczenia Relikwii Świętego.

4. W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne, jednorazowe i intencje na Msze św. wspólne we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

5. Za tydzień Niedziela Misyjna. W naszej Parafii będziemy gościć wolontariuszy Ruchu Światło – Życie posługujących na misjach w Kenii. Po Każdej Mszy św. będzie krótkie świadectwo, po Mszy św. o godz. 9.00 prezentacja multimedialna i Różaniec Misyjny o godz. 15.30. Po Mszach św. przed kościołem zbierane będą ofiary na adopcję dzieci na misjach.

6. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii i Kościoła

5. Bóg zapłać:

- za ofiary na sprzątnie i kwiaty w miesiącu wrześniu: 1190 zł.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Źródła.

7. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

8. Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei, wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: "Twoja wiara cię ocaliła". Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

Więcej artykułów…