Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła – 18 VIII 2019 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;

w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;

w czwartek – wspomnienie NMP Królowej;

w sobotę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

2. Jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej Uroczystości Odpustowej: służbie kościelnej, paniom sprzątającym i ubierającym kościół, lektorom i ministrantom i tym wszystkim gorliwym parafianom, którzy okazali wielką pomoc. Dziękuję naszej Orkiestrze, Straży Pożarnej, Chórowi, Scholi, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, młodzieży i niosącym feretrony. Dziękuję Paniom z Koła Gospodyń za przygotowanie poczęstunku przy kościele i na plebanii, a także pewnej rodzinie za ufundowanie do kościoła nowego feretronu procesyjnego wraz z drzewcami. Niech św. Maksymilian wyjedna potrzebne łaski. Każdego 14 dnia miesiąca będziemy upraszać wstawiennictwa naszego Patrona w Nowennie dla wszystkich Jego czcicieli.

3. W czwartek Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

4. W sobotę na Rynku Myślenickim na Mszy św. o godz. 11.00 odbywać się będą główne uroczystości 50 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej - Pani Myślenickiej.

5. Dziś składka inwestycyjna do kopert i na tacę na potrzeby naszej Parafii i Kościoła. Bóg zapłać.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Źródła.

7. Trwają wakacje. Wszystkim, którzy korzystają z tego czasu szczególnie dzieciom i młodzież życzę dobrego wypoczynku, a wszystkim dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

8. Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa zawodami. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

Więcej artykułów…