Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela po Narodzeniu Pańskim Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 I 2019 r.

1. Dziś z racji I-ej Niedzieli miesiąca na każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W Uroczystość Trzech Króli szczególna pamięcią otaczamy misjonarzy. Wspieramy duchowo i materialnie dzieło głoszenia Dobrej Nowiny. Przy wyjściu można nabyć poświęcone kadzidło i kredę. Ofiary przeznaczona są na ten cel – Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać.

3. Wczoraj w Katedrze na Wawelu przyjął sakrę nowy biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Ks. Biskup Janusz Mastalski. Otaczamy Jego i Jego posługę naszymi modlitwami.

4. W dniach 22 – 27.01.2019 r. trwać będą w Panamie Światowe Dni Młodzieży.

5. W najbliższą sobotę – 12.01.2019 r. udajemy się wraz z Parafiami na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wyjazd z parkingu o godz. 2.00 w nocy. Prosimy o modlitwę.

6. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek rano. W następny ze względu na Pielgrzymkę cały tydzień będzie nieczynna.

7. Trwa wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie w Waszych domach, modlitwę i rozmowy. W tym tygodniu:

- w poniedziałek – 7 I 2019 r. od godz. 15.00: ul. Centralna c.d.

od P. Jana Światłoń do P. Juliana Blak

- we wtorek – 8 I 2019 r. od godz. 15.00: ul. Centralna c.d.

od P. Krystyny Polewka do PP Szybowskich

- w środę – 9 I 2019 r. od godz. 8.30: ul. Szkolna

od P. Józefa Światłoń (osiedle pod Szkołą i nad Szkołą)

- w czwartek – 10 I 2019 r. od godz. 8.30: Sucha Góra

od P. Stanisława Kościelniak

8. Bóg zapłać za ofiary: na sprzątanie i kwiaty w grudniu: 980 zł. Bóg zapłać.

9. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu.

10. Mędrcy? Magowie? Królowie? Spór o ich istnienie i liczbę; to detale. Istotą jest pytanie o odwagę: Czy stać nas na to, by tak jak oni pragnąć widzieć szerzej i wyruszyć w drogę? A może jesteśmy jak Herod skoncentrowani na sobie i nie dostrzegamy dziejących się obok ważnych spraw, które wydają się nam zbyt małe i liche, by stać się przedmiotem naszego zainteresowania? No chyba że zagrażają tak ciężko wypracowanemu przez nas obrazowi świata... Bóg objawia się tym, którzy mają w sobie pasję poszukiwania Go, którzy potrafią zostawić siebie i być darem dla innych.

Więcej artykułów…