Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2017r. II – Niedziela Adwentu

W IMIĘ BOŻE ROZPOCZYNAMY RENOWACJĘ MISJI ŚWIĘTYCH.

Serdecznie witamy ojca Benedykta ze Zgromadzenia Zakonu Karmelitańskiego, który przez cztery kolejne dni będzie przemieniał nasze serca. Niech ten czas będzie dla nas jak najlepszym przygotowaniem na Święta Bożego Narodzenia.

Porządek misji znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej.

Dzisiaj msze święte z nauką ogólną o 11.00 msza św. z poświęceniem książeczek dla klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

W poniedziałek, wtorek i środę wszystkie dzieci oraz młodzież gimnazjalną zapraszamy na godzinę 15.30. będzie to zarazem msza św. roratnia.

W czasie misji rano o 8.00. msza św. z nauką ogólną, nie będzie mszy św. o godz. 6.45. Wieczorem o 17.00. msza święta również z nauką ogólną.

We wtorek odwiedziny chorych rano od godziny 9.30.

Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W środę dzień spowiedzi na zakończenie misji rano od godziny 8.00. do 11.30. po południu od godziny 15.00. do godziny 18.30.

 

Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii.

Są do nabycia świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

W LITURGII KOŚCIOŁA WSPOMINAMY: Jutro świętego Damazego papieża, we wtorek - wspomnienie N. M. P. z Guadelupe, w środę wspomnienie św. Łucji, w czwartek – świętego Jana od krzyża.

 

Dzisiaj nasi Strażacy roznoszą do naszych domów swoje kalendarze prosimy o uprzejme przyjęcie.

Natomiast Zarząd L.K.S. Rudnik informuje wszystkie nasze Rodziny, że w przyszłą niedzielę 17 grudnia zawodnicy Naszego Klubu będą roznosić tradycyjne już kalendarze klubowe na rok 2018. Serdecznie prosimy o uprzejme przyjęcie.

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę i w kopertach na potrzeby naszej parafii.

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W Gościu Niedzielnym m.in. To dobre rozwiązanie - Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele.

 

Więcej artykułów…