Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14 IV 2019 r.

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Przed nami Triduum Paschalne – wyjątkowe dni roku liturgicznego. Uobecniamy Paschę - przejście Chrystusa ze śmierci do życia.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja, a po Mszy św. konkurs palm. Zapraszamy. O godz. 14.00 - Droga Krzyżowa, o godz. 15.00 - Gorzkie Żale.

3. Triduum Paschalne:

- Wielki Czwartek - wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do miejsca adoracji - „ciemnicy" i adoracja do 21.00, o godz. 20.00 adoracja młodzieży.

- Wielki Piątek - wspominamy Mękę i śmierć Zbawiciela: adoracja od godz. 8.00 na tę godzinę zapraszam szczególnie Żywe Róże. W tym dniu obowiązuje post ścisły, o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych, Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00 po niej przeniesienie Pana Jezusa do „grobu", Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa dla młodzieży o 21.00 , Droga Krzyżowa dla starszych o 23.00 adorację zakończymy o 24.00, w Wielki Piątek można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w adoracji krzyża.

- Wielka Sobota: adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00, na tę godzinę zapraszam szczególnie Żywe Róże, święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 w Kościele na górze, Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 18.00. Na Liturgię prosimy o przyniesienie świec.

4. W NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

o godz. 6.00 procesja wokół Kościoła trzy razy i Msza św. Rezurekcyjna. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału, a szczególnie zapraszamy orkiestrę, strażaków, Żywe Róże, niosących feretrony i chorągwie, dzieci sypiące kwiatki. Następne Msze święte o 9.00. 11.00. i 16.00. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w Niedzielę, ofiary w ten dzień składamy na UPJPII.

5. Bóg zapłać:

- za udział w rekolekcjach, wszelka pomoc i ofiary dla O. Rekolekcjonisty;

- za przygotowanie i przeprowadzenie Drogi Krzyżowej: Policji i Straży Pożarnej, Orkiestrze, czytającym i niosącym krzyż, Służbie Liturgicznej i wszystkim za obecność i modlitwę;

- za ofiary złożone za „baranki” w ramach akcji Caritas: 380 zł. zostało przekazane Grupie Charytatywnej na pomoc dla najbiedniejszych naszej Parafii.

- za ofiary na tacę i do kopert na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego GN i Źródła.

7. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli i błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia.

8. Stoimy w tłumie, który zwraca się do Jezusa od słów: "Hosanna", po słowa: "Na krzyż Nim!". Prośmy dziś o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Jezusem szczery żal z powodu naszej nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam zmartwychwstały Pan.

Więcej artykułów…