Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 25.03.2012 r.

Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi mój kolega rocznikowy ksiądz Grzegorz Kufel pracujący obecnie w Bazylice Ofiarowania N.M.P. w Wadowicach.

Przeszliśmy z zimowego na czas letni wszystkie msze święte w tygodniu będziemy odprawiać o godzinie 18.00.

Porządek Rekolekcji znajduje się w gablocie, na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Dzisiaj o o godz. 15.00. gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i o godz. 16.00. msza św. z nauką dla małżeństw.

W czasie rekolekcji o godz. 8.00. oraz o godz. 18.00. będzie msza św. z nauką ogólną. /Nie będzie więc mszy świętej o godz. 6.45./O godz. 10.00. będzie msza św. dla dzieci na godz. 19.15. zapraszamy młodzież naszej parafii.

Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek rano od godz. 10.00. do 11.00. szczególnie dla dzieci a popołudniu od 14.00. do 18.00. z przerwą od 15.30. do 16.00.

Spowiedź i msza św. dla chorych będzie we środę o godz. 15.00.

Odwiedziny chorych, którzy nie mogą być na tej mszy świętej będą we środę od godziny 11.00.

Prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii. W środę będzie zbierana składka dla rekolekcjonisty.

W poniedziałek 26 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu możemy podjąć tzw. "duchową adopcję dziecka poczętego".

TRADYCYJNĄ DROGĄ KRZYŻOWĄ ULICAMI NASZEJ PARAFII - trasą procesji Bożego Ciała przejdziemy w najbliższy piątek. O godzinie 16.30. wyruszymy od starego Kościółka, po drodze krzyżowej będzie msza święta.

W przyszłą niedzielę poświęcenie palm pod krzyżem misyjnym o godz. 11.00. oraz rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w gminnym konkursie na ,,palmę, stroik, kartkę i pisankę wielkanocną” Konkurs trwa do 31 marca oraz w niedzielę Palmową od 11.00. do 13.00. Czekają cenne nagrody.

W najbliższą sobotę na godzinę 9.00. do pomocy przy sprzątaniu kościoła i otoczenia świątyni zapraszamy rodziców i młodzież bierzmowaną.

Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Jak co roku zbieramy produkty spożywcze dla potrzebujących z naszej parafii. W przyszłą niedzielę młodzież naszej szkoły będzie kwestować przed kościołem – ozdoby i stroiki świąteczne z których całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W ,,Gościu Niedzielnym’’ m. in. płyta CD z poruszającą muzyką na Wielki Tydzień.

Więcej artykułów…