Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII Niedziela Zwykła - 30.07.2017r.

Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

 

W środę, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Podczas pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu, przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. Okazja do spowiedzi codziennie przed mszą święta a w piątek od godziny 16.30. Rano po mszy świętej odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

 

Ośrodek pomocy społecznej w Sułkowicach informuje, że wnioski na świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny oraz świadczenia wychowawcze (500+) na okres zasiłkowy 2017/2018 przyjmowane będą w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Sportowej 45 od 1 sierpnia w godzinach pracy Ośrodka. Druki wniosków można pobrać w Ośrodku lub ze strony internetowej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Jutro – św. Ignacy z Loyoli,

We wtorek - św. Alfons Maria Liguori

W piątek – św. Jan Maria Vianney.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI.

Więcej artykułów…