Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI Niedziela Zwykła. - 23.07.2017r.

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

DZISIAJ PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ TRADYCYJNIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW, SAMOCHODÓW I INNYCH POJAZDÓW.

W najbliższy wtorek, czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • Jutro – św. Kinga.

  • W środę, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

  • W sobotę – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

 

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - W Ciele i Krwi - O tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii.

 

 

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

 

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANEGO WYPOCZYNKU W CZASIE WAKACJI.

Więcej artykułów…