Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – 10 IV 2023 r.

1. Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj, w jej drugi dzień wspieramy modlitwą i ofiarami na tacę Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Od Wielkiego Piątku odprawiamy Nowennę do Boże Miłosierdzia. Dziś Nowenna przed Mszą św. o godz. 11.00, w tygodniu przed Mszą św.

2. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstanie Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W tym tygodniu spotkania dla kandydatów do Bierzmowania:

- w sobotę o godz. 9.00: klasa VIII a;

- w sobotę o godz. 10.00: klasa VIII b;

4. Najbliższa Niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia – odpust w sanktuarium w Łagiewnikach. W naszym Kościele Godzina Miłosierdzia od godz. 15.00.

5. Bóg zapłać:

- za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego: P. Kościelnemu, P. Agacie, ministrantom i lektorom, przygotowanie Triduum Paschalnego i procesji

rezurekcyjnej: Służbie liturgicznej i kościelnej, Straży Pożarnej, Orkiestrze, Różom Różańcowym, , niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom w strojach krakowskich, sypiącym kwiatki i małym ministrantom.

- za ofiary na sprzątanie i dekoracje Kościoła: 410 zł z ul. Centralnej;

- za ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i innych.

7. Wszystkim dobrego dnia i błogosławionego tygodnia.

8. Kościół ogłasza jedną prawdę: Jezus zmartwychwstał i żyje. Zmartwychwstały Jezus uwalnia człowieka od lęku i od skupienia na sobie samym, dając każdemu misję do spełnienia. Kobiety z Ewangelii miały za zadanie ewangelizować Apostołów, gdy ci wątpili, Apostołowie zaś dostali polecenie pójścia do Galilei, miejsca zamieszkanego przez Żydów i pogan, aby tam otrzymać od Zmartwychwstałego misję głoszenia Ewangelii wszystkim narodom. My jesteśmy zaproszeni do tego, by przez liturgię spotkać zmartwychwstałego Pana, z Nim związać całą naszą egzystencję i w Nim odkryć najgłębszą prawdę o nas samych i o naszej misji.

Więcej artykułów…