Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2017 r. XXV Niedziela Zwykła

W nawiązaniu do komunikatu już dzisiaj zapraszamy całą naszą Parafię 7 października do Naszej Świątyni na godzinę 1400, będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Panu Bogu losy naszej Parafii i całej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Niech nie zabraknie nikogo, kto tylko może, jest to wyjątkowy czas i niezwykłe działanie Boga przez Maryję. Szczególnie prosimy wszystkie Wspólnoty Naszej Parafii o zaangażowanie.

Jest też możliwość wyjazdu, na granicę Ojczyzny. Wspólnota Domowego Kościoła organizuje wyjazd na „RÓŻANIEC DO GRANIC” w sobotę 07 października. Miejscem docelowym jest Nidzica – Kacwin. Zapisy w zakrystii do czwartku 28 września. Koszt wyjazdu będzie zależał od ilości zgłoszonych osób (25-35 zł.) Godzina i miejsce wyjazdu będzie podane w następną niedzielę.

 

Dzisiaj dzieci klas trzecich na mszy świętej o godzinie 1100 otrzymują poświęcone różańce. Po mszy świętej krótkie spotkanie z rodzicami.

Pan Burmistrz oraz pani Sołtys zapraszają dzisiaj na zebranie wiejskie, na godz. 1000 do budynku OSP.

Przed kościołem dziś prosi nas o wparcie materialne rodzina chorego Szczepana Kachnica z Bieńkówki, doznał on trudnego do wytłumaczenia ataku choroby i istnieje konieczność długotrwałej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

W piątek, przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedzielę o godz. 1515 a w tygodniu o godz. 1715.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 1100 odbędzie się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów naszej parafii.

 

Jutro wspominamy – bł. Władysław z Gielniowa, w środę – św. Wincenty à Paulo, w czwartek – św. Wacława a w sobotę – św. Hieronima.

W przyszłą niedzielę o 1430 spotkanie z członkami Żywego Różańca o 1515 nabożeństwo różańcowe o 1600 msza św.

 

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ: W najnowszym, Gościu Niedzielnymm.in. - O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo.

 

Przy stoliku z prasą są do zabrania poświęcone różańce, aby nam przypominały o wielkiej mocy tej modlitwy.

 

SOLENIZANTOM I JUBILATOM TEGO TYGODNIA. SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.

Więcej artykułów…