Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego

Galerie...

Wesołego Alleluja!

Bierzmowanie


Do Kandydatów do Bierzmowania

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy kandydaci do Bierzmowania. W tym miesiącu proszę o modlitwę szczególnie za zmarłych i nasza Ojczyznę. Oczywiście modlimy się o ustanie pandemii, za chorych i zakażonych oraz za wszystkich, którzy pomagają poszkodowanym w tym trudnym czasie.. Proszę, aby w tym miesiącu:

- klasy VI wybrały z Litanii do Wszystkich Świętych 5 wezwań i opisały pisemnie w zeszytach do Bierzmowania ważne wydarzenie z życia wybranego Świętego (po 4 zdania).

- klasy VII wypisały w Pisma Świętego wszystkie Niedzielne Ewangelie z miesiąca listopada i opisały w zeszytach do Bierzmowania własnymi sławami (po 2-4 zdania).

- klasy VIII przeczytały w swoich białych małych katechizmach pytania i odpowiedzi nr: 13 – 26 (Bóg Stworzyciel), 27 – 36 (Stworzenia) i 37 – 51(Jezus Chrystus) i zrobiły notatki do zeszytów

Przypomnienie ze spotkań

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy kandydaci do Bierzmowania z klas VIII!

Przypomnienie ze spotkań w tym tygodniu:

- należy uzupełnić zaległości z katechezy szkolnej (powtórki w zeszytach, oceny przekazane do mnie);

- w zeszytach do bierzmowania należy zrobić notatkę o świętym patronie, którego imię wybieracie do Bierzmowania, wyjaśnić krótko wszystkie dary Ducha Świętego i znaleźć lub ułożyć modlitwę do Ducha świętego, którą będzie się modlić w ramach przygotowania;

- z białych katechizmów do bierzmowania na pamięć nauczyć się wszystkich wiadomości o łasce Bożej i sakramentach (122-135) i bierzmowaniu (140-156);

- w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego uczestniczycie we Mszy św. (godzina dowolna) i przynosicie po Mszy św. do zakrystii kartkę z informacją o imieniu i świadku bierzmowania.

Proszę o dokładne dostosowanie się do tych wymagań. Z Panem Bogiem!

Ks. Proboszcz

Do kandydatów do Bierzmowania -25 maja 2020

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy kandydaci do Bierzmowania. W tym tygodniu proszę o modlitwę szczególnie do Ducha Świętego, bo przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Proszę, aby w tym miesiącu:

- klasy VI wybrały z Litanii Loretańskiej 5 wezwań i wyjaśniły pisemnie w zeszytach do Bierzmowania , co one oznaczają (po 4 zdania)

- klasy VII wybrały w Pisma Świętego 3 spotkania Pana Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i opisały w zeszytach do Bierzmowania własnymi sławami (po 7-8 zdań)

- klasy VIII przeczytały w swoich białych małych katechizmach pytania i odpowiedzi nr:   52 – 65 i 122 – 156.

PLAN PRZYGOTOWAŃ DO BIERZMOWANIA DLA KLAS VIII, 25 – 30 V 2020 r.

Poniedziałek, 25 V 2020 r. – kandydaci z VIII A od 1-6

Wtorek, 26 V 2020 r. – kandydaci z VIII A od 7-12

Środa, 27 V 2020 r. – kandydaci z VIII A od 13-18

Czwartek, 28 V 2020 r. – kandydaci z VIII B od 1-6

Piątek, 29 V 2020 r. – kandydaci z VIII B od 7-11

Sobota, 30 V 2020 r. – kandydaci z VIII B od 13-18

Do kandydatów do Bierzmowania.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


Drodzy kandydaci do Bierzmowania. Dziękuję za wszystkie dobre słowa i kontakt. Nadal proszę o modlitwę i religijną atmosferę w Waszych domach, szczególnie teraz w Wielkim Tygodniu i trwającej epidemii. Przygotowanie do Bierzmowania trwa. Mam nadzieję, że w zeszytach znalazły się notatki z przeżywania Wielkiego Postu. Proszę, aby w tym miesiącu:

- klasy VI: zrobiły notatkę do zeszytów z obrzędów jednego dnia (do wyboru)            Triduum Paschalnego;

- klas  VII: zrobiły notatkę do zeszytów z obrzędów dwóch dni (do wyboru) Triduum Paschalnego;

- klasy VIII: zrobiły notatkę do zeszytów z obrzędów wszystkich dni Triduum Paschalnego;

Skorzystajcie z wielu materiałów w internecie. Mam nadzieję, że mimo niemożności uczestnictwa w nabożeństwach w kościele uczestniczycie w Niedzielnej Mszy św., Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach, czy innych modlitwach online. I niech tak zostanie do powrotu normalności. Odprawiajcie  też duchowo I-e piątki.

Proszę o śledzenie informacji na stronie internetowej Parafii i polecam na najbliższe dni stronę www.swietawdomu.pl.


Błogosławionego Wielkiego Tygodnia. Ale przede wszystkim niech Wielka będzie Niedziela Zmartwychwstania, Wieka przez zwycięstwo na grzechem, śmiercią i złem. Oczywiście dzięki Panu Jezusowi. Trzymajcie się cieplutko i zdrowo. Czekam na Was w kościele.

Ks. Marian, proboszcz.

Informacje o bierzmowaniu

To będą informacje dotyczące bierzmowania